AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 22 Ekim 2018 Pazartesi 01:07
İL BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLAR
BURDUR HAVA DURUMU
BURDUR
 
Engelsiz Fotoğraflar Ödüllendirildi
 
Engelsiz Fotoğraflar Ödüllendirildi
 
 

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Fazla Söze Gerek Yok Fotoğraf Yarışması" ödül töreni İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Törene Vali Yardımcısı Ali Uysal, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Garnizon Komutanı Sayit Koca, İl Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sedat Kavas, daire müdürleri, dernek başkanları, katılımcılar ve engelli aileleri katıldı. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 'Engelsiziz' isimli kısa filmin izlendiği törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram, "3 AralıkDünya Engelliler Günü kapsamında engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması açısından anlamlı bir gün. Ülkemizde engelli vatandaşlara yönelik etkin bir şekilde yürütülen hizmetler hem sosyal devlet anlayışının hem de vicdani sorumluluğun en büyük gereklerinden biridir. Engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. Engellilik, vatandaşların karşılaştığı bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutları ile toplumu yakından ilgilendiren önemli bir konudur" dedi.

Engelli vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen "Fazla Söze Gerek Yok Fotoğraf Yarışmas"nın 30 Haziran 2013 tarihinde 81 il sağlık teşkilatına resmi yazı yolu ile duyurulduğunu belirten Şenbayram, "15 Eylül 2013 tarihinde yarışma sonlandırılmıştır. 1 Kasım 2013 tarihinde müdürlüğümüzde jüri üyelerimiz tarafından 45 adet eserin değerlendirilmesi sonucunda 3 eser dereceye girmiş, 3 eser de Jüri Özel Ödülü ile ödüllendirilmiştir. Amacımız engelli vatandaşları yarıştırmak değil, aksine onların toplumumuzun zenginliği olduğunu vurgulamak, bu zenginliğin sanatsal anlamdaki yansımalarını halkımızla paylaşmak, birey olarak neleri başarabileceklerinin altını çizmek ve kendilerine olan güven duygularını pekiştirmektir" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE ENDER İLLERDE OLAN BİR ÇALIŞMA

Ülkemizde engelliler konusunda büyük yenilikler yapıldığını dile getiren Vali Yardımcısı Ali Uysal ise, "Ülkemizde son 10 yılda bu konuda devrim niteliğinde yasal ve hukuksal anlamda değişiklikler oldu. Bir engelli vatandaşın evinden çıktığı zaman bizler gibi herhangi bir engeli olmayan vatandaşlar gibi kendine yetecek anlamda özgür bir şekilde yaşayabilmesi lazımdır. Bence medeniyet ölçülerinden birisi de budur. Ülkemizde olumlu manada değişiklikler oldu. Bu organizasyonu yapanlara teşekkür ediyorum. İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Burdur Belediyesi birlikte güzel bir çalışma yapmış. Türkiye'de ender illerde olan bir çalışmadır" dedi.

TÖRENE TELEFONLA BAĞLANDI

Konuşmaların ardından Jüri Özel Ödülleri dağıtıldı. Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen Hülya Özbay, ödül törenine canlı telefon bağlantısı ile katılarak, duygularını paylaştı.

HAYAT HİKAYESİ AĞLATTI

Jüri Özel Ödülü kapsamında ikinci Burdurlu İsmet Can Paksoy ödülünü Yardımsevenler Derneği Başkanı Işık Berberoğlu'ndan aldı. Paksoy hayatının anlatıldığı kısa film ise katılımcıları duygulandırdı. Bazı katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.

Jüri Özel Ödülü almaya hak kazanan üçüncü olan İsmail Yücel ise duygularını video üzerinden aktardı.

Jüri Özel Ödülleri'nin dağıtımından sonra fotoğraf yarışmasında değerlendirilen 45 fotoğraf sinevizyon eşliğinde gösterildi.

Burdur'da görev yapan basın mensupları tarafından değerlendirilen "Fazla Söze Gerek Yok Fotoğraf Yarışması"nın birincisi Mehmet Ufuk Sönmez, ikincisi Esma Solak ve üçüncü Beytullah Güney oldu. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri Vali Yardımcısı Ali Uysal, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Garnizon Komutanı Sayit Koca tarafından açıklanarak takdim edildi.

Bandırma'dan yarışmaya katılan İşitme Engelli Mehmet Ufuk Sönmez, ödülünü almak için ailesi ile birlikte Burdur'a geldi. Vali Yardımcısı Ali Uysal'ın elinden ödülünü alan İşitme Engelli Mehmet Ufuk Sönmez'in heyecanı, katılımcıları mutlu etti.

Tören fotoğraf sergisinin gezilmesi ile sona erd

 
 
04 Aralık 2013 Çarsamba - 15:36
8162 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com