AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 22 Ekim 2018 Pazartesi 00:32
İL BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLAR
BURDUR HAVA DURUMU
BURDUR
 
İŞYERİ TABELASI OLMAYANA CEZA KESİLECEK
 
İŞYERİ TABELASI OLMAYANA CEZA KESİLECEK
 
 

Burdur Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Cihat Çavuşoğlu, işyerine tabelasını asmayan mükelleflere 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren cezai işlem uygulanacağı uyarısında bulundu.

kmm cihatcavusoglu 06122012 250x187 İŞYERİ TABELASI OLMAYANA CEZA KESİLECEK

Yaptığı yazılı açıklamada, Türk Ticaret Kanunu 39’uncu maddesinin 01 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girdiğini ifade eden Çavuşoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tescil edilmiş ticaret unvanı, 1 Ocaktan itibaren işyerinin görülebilecek yerine okunaklı bir şekilde yazılacaktır. Ayrıca ticari mektuplarda, dilekçelerde, fatura, irsaliye,  perakende satış fişi, gider pusulası, müstahsil makbuzu, taşıma irsaliyesi, tahsil makbuzu, tediye makbuzu gibi belgelerde, unvan, adres, vergi dairesi ve vergi numarası yanında ticaret sicil numarası mutlaka yazılması gerekmektedir. Hali hazırda kullanılmakta olan belgelere ticaret sicil numarası yazılı bir kaşe basılması yeterlidir. Burada dikkat edilecek husus yazar kasalarda olacaktır. Fişlere kaşe basılamayacağına göre mutlaka yazar kasaların servisine ayarlattırılması gerekiyor. Yazışmalarda ise antetli kağıt kullanılmasında yarar var. İlgili kanunun maddesine aykırı hareket eden tacir ve şirketlere yine kanunun 51/2 maddesine göre 2 bin 240 lira ceza kesilecektir.”

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre, iş yerlerin gerekli önlemleri bir an evvel alması gerektiği vurgulayan Çavuşoğlu, öncelikle işyerlerinin tehlike derecelerini öğrenmeleri gerektiğini belirtti.

Çavuşoğlu, Ağustos ayında 6495 sayılı kanunla 50 den az işçi çalıştıran çok tehlikeli ve tehlikeli işyerlerinin uzman ve hekim bulundurma süresini 01 Ocak 2014 tarihine uzatıldığını hatırlattı.

 
 
13 Aralık 2013 Cuma - 14:57
8713 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com